MAKALELER

GFI FaxMaker'ı desteklenen eski versyonlardan GFI FaxMaker 2015'e nasıl upgrade ederiz?

GFI FaxMaker Notları: 

 • GFI FaxMaker sürüm 2011 ile birlikte, Microsoft Windows 2000 GFI FaxMaker tarafından desteklenmemektedir.
 • GFI FaxMaker konfigurasyonunuzun yedeğini almak için şu makaleye başvurunuz: How to back up the GFI FaxMaker configuration
 • FaxMaker Monitor kuyruğu boşalana kadar bekleyin. Önceki versyona ait olan kuyruktaki fakslar upgrade sonrası kullanılamaz hale gelebilir. 


Dialogic Brooktrout Notları:

 • Dialogic, sürüm 6.7.0 öncesi SDK sürümlerini desteklememektedir.
 • Microsoft Windows 2003 GFI FaxMaker 2015 tarafından desteklenmesine rağmen-Microsoft Windows Server 2003 ve öncesi Dialogic  SDK 6.7.0 ve sonrası tarafından desteklenmemektedir. Dialogic marka bir kart kullanıyorsanız SDK sürümünüzün uyumluluğunu kontrol edin.

Faxmaker Upgrade İşlemleri

 1. GFI FaxMaker 2015 lisans anahtarına sahip olduğunuzdan emin olun. Anahtarınız yetkili GFI bayiniz tarafından sağlanır. Veya GFI customer area portalından edinebilirsiniz. http://customers.gfi.com
 2. GFI FaxMaker 2015'i indirin
 3. Kurulum süresince yerel Anti-virüs yazılımınızı kapatın. Kurulumdan sonra açabilirsiniz.
 4. Administrator olarak login olduğunuzdan (mümkünse domain administrator) emin olun ve GFI FaxMaker 2015 kurulum dosyasını çalıştırın.
 5. Kurulum sırasında GFI Faxmaker'ın eski bir sürümüne sahip olduğunuz konusunda uyarılacaksınız. Size bu eski sürümü kaldırmak isteyip istemediğiniz sorulacak. Upgrade etmek için "Yes" seçeneğini seçmelisiniz.
 6. Lisans anahtarınız sorulduğunda, GFI FaxMaker 2015 lisans anahtarını kullanın.
 7. Kurulum tamamlandığında, GFI FaxMaker Konfigurasyon Sİhirbazı başlayacaktır.
 8. Eğer Dialogic Brooktrout TR1034 serisi bir  fax kartı kullanıyorsanız, Brooktrout Configuration Tool'unu upgrade'den sonra çalıştırmanız tavsiye edilir. Ayarlarınızdan emin olun, kaydedin, uygulayın ve kapatın.  Bu işlemi GFI FaxMaker servisleri kapalı iken yapın.
 9. GFI FaxMaker servislerini yenden başlatın.
 10. GFI Faxmaker Configuration'ı açın. Tüm eski ayarlarınızın gelmiş olduğunu göreceksiniz. Ek Notlar: