MAKALELER

Outlook dolaşım imzaları ve CodeTwo e-posta imzaları

\Yayınlanankaydeden Jacek Szafran

[Güncelleme]: Bu makale ilk olarak 4 Haziran 2020'de yayınlandı. Outlook dolaşım imzaları özelliğinin geliştirilmesi ve yayınlanmasıyla ilgili değişiklikler nedeniyle güncellendi.

Microsoft, Windows için Outlook için gezici imzalar (veya imza bulut ayarları) adı verilen yeni bir özelliği kullanıma sunmanın ortasındadır. Yeni özellik, Outlook e-posta imzalarının saklanma şeklini değiştirir. İmzalar yerel bir sürücüde (ironik bir şekilde, gezici kullanıcı profillerinde) depolamak yerine buluta taşınır (ve bir kullanıcının hesabına bağlanır), bu da onları Windows için Outlook çalıştıran ve bu kullanıcının e-postası ile yapılandırılmış tüm cihazlarda kullanılabilir hale getirir. hesap. Özellikle ilgili birçok yanlış bilgi olduğu için, bu özelliğin gerçekte ne olduğunu, ne zaman bekleneceğini (eğer hala sahip değilseniz) ve CodeTwo çözümlerini etkileyip etkilemediğini açıklayalım.

\

Gezici imzalar ne zaman beklenir?

Özellik ilk olarak 2020'nin başlarında Microsoft 365 yol haritasına eklendi ( yol haritası öğesi 60371 – Windows için Outlook: İmza bulut ayarları ). Sevkiyatının hala 2020'de olması bekleniyordu, ancak çıkış tarihi birkaç kez taşındı. Ekim 2022'den itibaren özellik nihayet kademeli olarak kullanıma sunulmaya başlandı.

İmar planlarında değişen tek şey tarih değil. Başlangıçta dolaşım imzalarının herkes tarafından kullanılabilir olması gerekirken, şimdi Küresel Kullanılabilirlik aşamasının yalnızca Geçerli Kanal için planlandığını okuyabiliyoruz. Pek çok kuruluş Altı Aylık ve Aylık gibi daha kararlı yayın kanallarını tercih ettiğinden, çoğu şirketin muhtemelen hiçbir zaman kullanmayacağı anlamına gelir.

\

Özelliği kullanma şansı bulan kullanıcılar için, nasıl çalıştığına dair kısa bir açıklama aşağıda verilmiştir:

Outlook için gezici imzalar: kısa açıklama

İmza ayarlarını yerel bir sürücüden kullanıcının posta kutusuna taşımak iyi bir değişikliktir. Bu sayede, Outlook'unuzu birden çok bilgisayarda kullanıyorsanız, her bir uç noktada ayrı ayrı imza oluşturmanız gerekmez. Ayrıca bu, potansiyel olarak uzaktan bir imza ayarlamak için PowerShell gibi araçları kullanmanın bir yolunu açar.

Yeni işlevselliğin yanı sıra Microsoft, kullanıcıların şirket logosu, fotoğrafı, web sitesi ve sosyal profilleriyle seçip özelleştirmesi için basit şablonlar içeren ilkel bir e-posta imza kitaplığı hazırladı. Özellik bir kullanıcıya sunulduğunda, galeriye Outlook istemcisinden (İmzalar ve Kırtasiye ayarlarından) veya doğrudan bu bağlantıdan erişilebilir .

\

Bununla birlikte, Microsoft'un Outlook imzalarının markanızı ve iletişim bilgilerinizi tutarlı bir şekilde görüntüleyebileceğine dair beyanı biraz abartılı olabilir. Kutudan çıkar çıkmaz, kullanıcıların yine de imzaları indirmeleri, seçmeleri, değiştirmeleri ve Outlook uygulamalarına kendilerinin aktarması gerekir. Bu tutarsızlıklara, yazım hatalarına ve diğer tutarsızlıklara yol açabilir. Bu imzaların yalnızca bir Word belgesinde saklanan örnekler olduğu ve Outlook dışındaki e-posta istemcilerinde doğru şekilde görüntülenemeyebileceği gerçeğinden bahsetmiyorum bile.

Ayrıca, yol haritası öğesine daha yakından bakarsanız , başka sınırlamalar da ortaya çıkar. Şu anda planlar yalnızca Windows için Outlook içindir. Başka bir deyişle, değişikliklerden yalnızca, örneğin Windows için Outlook'u ara sıra başka bir bilgisayarda kullanıyorsanız yararlanacağınız anlamına gelir. Outlook'u bir Mac'te veya bir mobil cihazda kullandığınızda, imza ayarları yine de ayrı olacaktır.
GÜNCELLEME: Bazı kullanıcılar, Windows için Outlook'ta ayarlanan gezici imzaların Web üzerinde Outlook ile eşitlendiğini bildiriyor, ancak Microsoft 365 yol haritası öğesinde bundan söz edilmiyor.

Gezici imzaların e-posta imzası eklentilerini etkileyebileceğine ve hatta bozabileceğine dair bazı bilgiler var. Özelliğin bizimki gibi üçüncü taraf araçları nasıl etkileyebileceğine bir göz atalım.

Outlook dolaşım imzalarının CodeTwo yazılımı üzerindeki etkisi

Bir İleti merkezi duyurusunda ve Microsoft 365 istemcilerine gönderilen bir e-postada Microsoft, gezici imzaların Outlook için üçüncü taraf COM eklentilerini etkileyeceğinden bahsetmiştir. İletiye göre, yöneticiler bu makaleye göre kuruluşlarındaki kullanıcılar için kayıt defterini değiştirmedikçe, bu özellik yayınlandığında bu eklentiler artık çalışmayacaktır  Benzer bilgiler birçok farklı kaynak ve makaleye de yayılmıştır. Bu nedenle, Microsoft'un yeni özelliğine açıklık getirmek istiyoruz:

 1. CodeTwo araçlarını "kırmaz" veya hiçbir şekilde onların yerine geçmez - Web üzerinde Outlook'un (OWA) yıllarca yaptığı gibi, yalnızca Outlook imzalarını buluta kaydeder. Bu şekilde, belirli bir kullanıcı Outlook'u aynı Microsoft hesabına bağlayarak kullandığında, bu imzalara diğer Windows tabanlı bilgisayarlarda otomatik olarak erişilebilir;
 2. imzaların merkezi yönetimini, AD entegrasyonunu, dinamik imzaları, imza kampanyalarını ve halihazırda CodeTwo'dan aldığınız diğer özellikleri sunmaz;
 3. mobil cihazlarla ve diğer e-posta istemcileriyle çalışmaz – yalnızca Windows için Outlook ile sınırlıdır (GÜNCELLEME: bazı kullanıcılar OWA'da da kullanılabilirlik bildiriyor, ancak henüz Microsoft'tan bir onay yok);
 4. Office 365 için CodeTwo E-posta İmzaları ile hangi imza modunu ve CodeTwo Outlook eklentisini kullanırsanız kullanın kuruluşunuz için herhangi bir işlem * yapmanızı gerektirmez :
  1. Outlook için modern CodeTwo Signatures Web Eklentisi bir COM Eklentisi değildir, bu nedenle dolaşım imzaları özelliği etkinleştirildiğinde bile çalışmaya ve istemci tarafı imzaları eklemeye devam edecektir;
  2. Outlook için klasik CodeTwo Signatures Eklentisi bir COM Eklentisidir, ancak aynı zamanda düzgün çalışacaktır. Bu eklentinin 17 Haziran 2020 tarihinden itibaren yayınlanan tüm sürümleri, COM Eklentisini kullanan tüm kullanıcılar için kayıt defterinde gerekli değişikliği otomatik olarak yapar. Eklenti, bu kullanıcılar için otomatik olarak * güncelleştirilir (güncelleştirmeden sonra Outlook'u yeniden başlatmaları istenebilir).

   * Yalnızca klasik COM eklentisini 17 Haziran 2020'den önce küresel olarak GPO aracılığıyla dağıtan yöneticilerin, tüm kullanıcıların eklentinin en son sürümünü aldığından emin olmak için yeniden dağıtması gerekecektir (bunun nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar şu adreste bulunabilir : kullanım kılavuzu ).

Office 365 için Outlook dolaşım imzaları ile CodeTwo E-posta İmzalarının karşılaştırılması

Yukarıda bahsedildiği gibi, Outlook'un yeni özelliği, Office 365 için CodeTwo E-posta İmzaları gibi üçüncü taraf e-posta imza araçlarını kullanan şirketler için hiçbir şeyi değiştirmez çünkü bu araçlar tamamen farklı sorunları ele alır. CodeTwo bulut imzalarının tüm ayırt edici özelliklerini vurgulayan kısa videoyu izleyin ve Outlook'taki yerel imza bulut ayarlarını CodeTwo'nun e-posta imza çözümüyle karşılaştırmak için aşağıdaki tabloya göz atın.

  Office 365 için CodeTwo E-posta İmzaları Microsoft Outlook'ta yerel imza bulutu ayarları
Tüm şirket veya seçilen kullanıcı grupları için merkezi e-posta imza yönetimi \ \

Tüm e-posta istemcileri ve cihazları için destek (cep telefonları dahil)

\

\

Dahili ve harici e-postalar için farklı imzalar ayarlama

\

\

Kurallara göre otomatik olarak eklenen imzalar

\

\

Şifrelenmiş iletilerdeki e-posta imzaları

\

\

Azure Active Directory senkronizasyonu (kullanıcı bilgileri otomatik olarak imzalara eklenir)

\

\

E-posta imza kampanyalarını planlama \ \
E-posta imza tasarımı ve yönetiminin belirli kişilere veya ekiplere devredilmesi \ \
Tüm şirket genelinde birleşik görsel kimlik

\

\
Düz metin e-postaların otomatik olarak HTML biçimine dönüştürülmesi (mobil cihazlar tarafından gönderilen e-postalardaki imzalar, PC'lerden gönderilenlerle aynı görünür)

\

\
Tüm/seçilen kullanıcılar için imza düzenleme engellendi \ \
E-posta imzalarında tek tıkla müşteri memnuniyeti anketleri \ \
E-posta gövdesinde belirli anahtar kelimeler tarafından eklenen/kaldırılan imzalar \ \
Diğer özellikler \ \


Yeni özellikle ve kullandığınız CodeTwo yazılımı üzerindeki etkisiyle ilgili başka sorularınız veya endişeleriniz varsa, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin .